O zdrowiu, zdrowych produktach żywnościowych, artykuły na temat zdrowia.
Blog > Komentarze do wpisu

Odżywki, zioła i spalacze cz.2

4. Preparaty zmniejszające łaknienie
Działają na dwa sposoby. Te, które w swoim składzie mają chrom, fenyloalaninę oraz wyciągi z roślin (tamaryndowca, kozieradki, korzenia madaru), wpływają na wydzielanie enzymów oddziałujących na ośrodek sytości w mózgu. Wysyłają one do żołądka sygnał, że organizm jest najedzony. Mogą też kontrolować poziom cukru we krwi (nagłe spadki stężenia glukozy powodują napady głodu). Natomiast druga grupa to „zapychacze”, które pęcznieją w żołądku i wywołują uczucie sytości. Spotyka się je pod nazwami: błonnik, pektyny, glukomannan.
Co możesz kupić: Chrom, DL-Phenyloalanine, Mega-błonnik, Grapefruit Pectin, Bio-chrom, Cefamadar
Zwróć na to uwagę: Środki zawierające błonnik popijaj co najmniej jedną szklanką wody. Chorzy na fenyloketonurię nie powinni zażywać preparatów z fenyloalaniną.

5. Środki złożone
To największa grupa preparatów wspomagających odchudzanie. Zawierają kilka składników o różnym działaniu. Mogą np. zmniejszać uczucie głodu i jednocześnie przyspieszać proces spalania tłuszczów. Występują w wielu postaciach.
Co możesz kupić: Ananas Naturkaps, Super Fat Burner, Vita Slim, Aplefit, Bioslank, FitoSlim Forte, Vitazym Forte
Zwróć na to uwagę: Sprawdzaj ich skład. Przeczytaj w rubrykach powyżej, do której kategorii należą różne składniki i jakie są zalecenia dotyczące ich stosowania.
źródło: Onet
sobota, 12 lipca 2008, gracekrist
<