O zdrowiu, zdrowych produktach żywnościowych, artykuły na temat zdrowia.
Blog > Komentarze do wpisu

NOWY SUPERNAPÓJ - Sok z buraka ćwikłowego

NOWY SUPERNAPÓJ -
SOK Z BURAKA ĆWIKŁOWEGO

Brytyjscy medycy przebadali jeden z najbardziej popularnych "rosyjskich" płodów rolnych - burak ćwikłowy - i doszli do wniosku, że jego sok może czynić z ludzkim organizmem prawdziwe cuda.

Przy słowie "superprodukt" wyobrażamy sobie mieszankę jakichś egzotycznych owoców, które rosną wyłącznie w jednej wiosce w Indonezji, oraz mięsa zwierzęcia, które jest hodowane na zboczu jednej jedynej afrykańskiej góry. Rzeczywistość jest znacznie bardziej prosta - superpożytecznymi mogą być najbardziej zwykłe produkty, jednak z tego powodu, że przyzwyczailiśmy się do nich, widząc je na swoich stołach na co dzień, nie przyjdzie nam do głowy zastanawiać się nad ich własnościami. Na szczęście, robią to za nas uczeni: brytyjscy medycy przebadali jeden z najbardziej popularnych "rosyjskich" płodów rolnych - burak ćwikłowy - i doszli do wniosku, że jego sok może czynić z ludzkim organizmem prawdziwe cuda.

Według badaczy z Uniwersytetu w Exeter sok z buraka ćwikłowego może, po pierwsze, wystąpić w roli napoju energetyzującego. Doświadczenia wykazały, że zwiększa on o około 16% wytrzymałość człowieka, pozwalając mu być odpowiednio dłuższej aktywnym fizycznie i wytrzymywać większe obciążenia. Przyczyniają się do tego sole istniejące w buraku ćwikłowym, które obniżają procesy utleniające w organizmie, zwiększając tym samym zdolność oszczędnego wydatkowania energii.

Jak zapewniają uczeni, taki efekt nie może być osiągnięty żadnymi innymi znanymi ludzkości środkami. Uważają oni, że ich odkrycie wezmą pod uwagę nie tylko zwykli ludzie, ale także profesjonalni sportowcy: sok z buraka ćwikłowego jest faktycznie nowym - dozwolonym - rodzajem dopingu. Na dodatek sok będzie pożyteczny dla ludzi cierpiących na zakłócenia procesów metabolicznych, zakłócenia w pracy układu sercowo-naczyniowego i nadciśnienie.

W trakcie badań uczeni przeprowadzili badania z grupą mężczyzn w wieku od 19 do 38 lat. W ciągu sześciu dni dostawali oni sok z buraka ćwikłowego (500 ml dziennie), a następnie przeprowadzili z nimi serię testów fizycznych. W następnym etapie zamiast soku uczestnicy dostawali przez taki sam okres placebo, a potem testy zostały powtórzone.

Zgodnie z oczekiwaniami uzyskane przez uczestników badań wskaźniki po "buraczanym" teście były znacznie wyższe. Badani mogli dłużej i szybciej jeździć na rowerze, nie męczyli się, a po próbie obciążeniowej mieli lepsze samopoczucie. Na razie medycy nie poznali dokładnie mechanizmu działania soku na nasze samopoczucie, ale planują dalej prowadzić badania w tym kierunku.

Jednocześnie badacze również stwierdzili, że pod wpływem soku z buraka ćwikłowego badane osoby nie miały żadnych problemów z nadciśnieniem krwi. Nawet podczas fizycznych obciążeń ciśnienie krwi pozostawało w granicach normy.

Te dane potwierdzają wyniki wcześniejszych badań, które wskazywały, że sok z buraka ćwikłowego ma zdolność regulowania ciśnienia krwi. Grupa uczonych pod kierownictwem prof. Amrity Ahluwalii udowodniła, że nawet jednorazowe wypicie soku powoduje, po godzinie od wypicia napoju, wyraźne obniżenie ciśnienia krwi. Po 3-4 godzinach obniżenie ciśnienia osiąga swój szczyt i trwa około 24 godziny.

To może być bardzo dobrą nowiną dla miliardów nadciśnieniowców, którzy walczą z nadciśnieniem za pomocą regularnego przyjmowania tabletek. Według statystyki około 25% ludności całej planety cierpi z powodu tej dolegliwości, a do 2025 roku ich liczba zbliży się do 30%. Tymczasem nadciśnienie jest uważane za przyczynę około 50% wszystkich chorób układu sercowo-naczyniowego i prawie 75% zawałów serca.

- Myślę, że picie soku z buraka ćwikłowego pomoże zarówno w zapobieganiu rozwojowi chorób serca, jak również pomoże rozwiązywać już istniejące problemy, pomoże obniżyć procent nadciśnieniowców na świecie - cytuje prof. Ahluwalię "Science Daily".

Porada na czasie

W odróżnieniu od tradycyjnej, narodowa medycyna dawno wykorzystuje sok z buraka ćwikłowego dla bardzo różnorodnych celów, w tym także i dla leczenia nadciśnienia. Na przykład, znany uzdrowiciel Genadij Małachow zaleca stosowanie następującej recepty na podwyższone ciśnienie:

- starty na tarce korzeń chrzanu należy zalać zimną wodą i pozostawić na noc,
- rano do chrzanu należy dodać pół szklanki soku marchwi i pół szklanki soku z buraka ćwikłowego,
- można dodać sok z połówki cytryny i miodu do smaku - miód dobrze wiąże ze sobą zmieszane składniki.

Mieszankę należy spożywać dwa razy dziennie po jednej łyżce stołowej na 30-40 minut przed jedzeniem.

Zobacz również: Burak czyni cuda!

Źródło: LINK!

Buraka w postaci liofilizowano - micelarnej można zakupić tu:

http://www.twojezdrowie.sklepna5.pl/towar/13/beta-cruenta-plus-500g-energetyzujaco-krwiotworczy.html

wtorek, 20 sierpnia 2013, gracekrist

Polecane wpisy

  • Zielone koktajle i chlorofil - co je łączy i dlaczego są takie ważne?

    Zielone koktajle, shakes to nic innego jak rodzaj napoju, który przygotowuje się na bazie owoców, a przede wszystkim zielonych warzyw takich jak; sałata, kapust

  • Nasze sklepy

    Jeśli Państwa to interesuje, to zapraszamy do naszych sklepików, klikając na nazwę przejdziecie Panstwo do jednego ze sklepików: TWOJE - ZDROWIE TetroBreath Pol

  • Dobrodziejstwo zielonych warzyw

    Mówiąc o „sokach zielonych" mamy na myśli dość obszerną kategorię roślin, do której należą : http://www.vitajuice.pl/dobrodizejstwozielonychwarzyw.html s

Komentarze
beatasitek
2013/10/22 20:59:21
___________________________________________________________________________
ZOBACZ TAKŻE: NISKIE WĘGLOWODANY. (NEWS)
Niezbędna, kreatywna energia.

MARCHEWKA. ANTYOKSYDANT. *****
BH.223.
a._: sandrarecho.pinger.pl/m/15670283

ARTYKUŁ BH.548.
1._: www.instytutirl.com.pl/index3.php
2._: www.damy-rade.org/forum/36-medycyna/1568-odchudzanie-wy-cznie-jako-ywienie-racjonalne.html
3._: www.powitaminy.pl/artykuly/nowy_chleb.php

Biologia, medycyna.
BH.223./ + inne artykuły wg kolejności.

___________________________________________________________________________
-
2013/10/24 10:17:23
Oglądałam ostatnio jakąś walkę bokserską, strasznie lali się tam po pyskach. Leciała krew, był pot i łzy. Bokserzy wyglądali po niej okropnie, jeden rozpłatał drugiemu nos. Dosłownie zmiażdżył mu twarz. Pewnie chirurdzy plastyczni zbijają na nich majątki dokonując operacja nosa, szczęki i czego tam jeszcze. Brutalny sport ten boks, ale muszę przyznać jak się go ogląda, to emocje na najwyższym poziomie.
-
gosc003
2013/11/28 11:33:42
Wpisy bardzo fajne :)

Pozdrawiam i zapraszam do mnie też.
-
anndyn
2013/12/23 14:38:29
Cała strona tylko o buraku :) wszystkie wpisy - wow gratuluję :P
-
2014/05/12 13:56:30
jest to jakiś wyczyn prawda - złoto sklep jest łatwiej prowadzić, niż blog tylko o buraku - tutaj się zgadzam :)
<