O zdrowiu, zdrowych produktach żywnościowych, artykuły na temat zdrowia.

Recepty naszych babć

wtorek, 16 grudnia 2008

Recepta nadesłana przez Jadzię z Lublina

Witam serdecznie,
Dzisiaj jest pełnia, a wszelkie oczyszczania organizmu najlepiej rozpoczynać po pełni, więc napiszę o obiecanej kuracji na tak wstydliwą przypadłość jak hemoroidy. Czasem człowiek sobie żartuje z hemoroidów słysząc o nich. Jednak pewnie nie wie do końca, na czym ta choroba polega. W przeciwnym razie nie żartowałby. Tą chorobę można ,,wysiedzieć" sobie najczęściej, ile to czasu spędzamy na siedzeniu w pracy i w domu przy komputerze......
Z początku niby niczego nie zauważamy, ale pojawiają się inne problemy: zaparcia, wysypka na skórze, a nawet zbędne kilogramy. I wreszcie zaczyna się ból i krwawienia, że obawiamy się pójść do toalety, trudno nam chodzić i siedzieć. A lekarz proponuje tylko operację. Ale ja już dawno postanowiłam, że nie dam kroić się skalpelem..... i zawsze szukam naturalnych sposobów leczenia. A kto szuka znajduje. Ludzie wokoło mają podobne dolegliwości jak my i chętnie dzielą się tym, co im pomogło. Ta kuracja wiele osób uchroniła od operacji. I jest w dodatku bardzo prosta i pieniędzy nie trzeba dużo wydać. I do apteki nie trzeba chodzić, bo ten środek mamy pod ręką w każdej prawie kuchni.
A jest to - [czarny mielony pieprz].[/b] Ten sam, który dodajemy do potraw.
Na coś takiego nie każdy się zdecyduje, ale kto jest świadomy, czym jest nasze ciało, to chyba nie będzie długo się wahał.
Zatem po kolacji, przed snem, należy wziąć paczkę pieprzu (20 gram), wsypać do kubka i zalać przegotowaną lekko ciepłą wodą do pełna. (chociaż można do połowy kubka, a w drugim mieć wodę, by potem popłukać kubek i wypić całą porcję pieprzu). Dokładnie wymieszać, by powstała jednorodna masa. Należy ją wypić. Od razu powiem, że nie jest to proste. W ustach będzie piekło i szczypało, jak byście zjedli kilka jeży. Ale tak powinno być. Po pewnym czasie nieprzyjemne odczucia miną i możecie spokojnie zasnąć. To szczypanie odczuwało kilka osób, a ja tego nie czułam. Czułam piękne uczucie ciepła przez kilka dni.
Po zażyciu lekarstwa nie należy już niczego jeść ani pić. Rankiem pobiegniemy do toalety i tu też może nas trochę poszczypać odbyt. Nie bójcie się, tak powinno być. To oznacza, że wasze hemoroidy giną. Praktycznie w ciągu 1 dnia! Obserwujcie, jaka to ulga. Mijają zaparcia i poprawia się ogólne samopoczucie. Oczyszcza się krew.... Możemy odczuwać ból w ciele i stawach, ale to toksyny schodzą z ciała. To mija a zauważamy częściej uśmiech na twarzy. W zdrowym ciele zdrowy duch.
Profilaktycznie procedurę należy powtórzyć po 6 miesiącach.
Pozdrawiam serdecznie

Witam, chcę się podzielić z Wami pewnym sposobem na pozbycie się nadmiaru soli w naszym organizmie. Jest pewien ukryty wróg w naszym organizmie. Nazywa się odkładaniem soli. Z powodu zbędnych soli w organizmie przytrafiają sie różne nieprzyjemne rzeczy - to szyja nie chce się zgiąć, to stawy bolą, to krzyża nie można rozprostować. Mi pomaga ten oto sposób i chcę się z Wami podzielić. Może komuś ulży w bólu.
Rozdrobnić lub zmielić w maszynce do mięsa 250 g korzenia pietruszki, 150 g naci pietruszki, 250 g cytryn razem ze skórą, ale bez pestek. Dodać 300 g miodu i wszystko wymieszać.
Lekarstwo jest gotowe. Przełożyć do słoiczków i trzymać w lodówce.
Zażywać należy po 1 łyżeczce na godzinę przed jedzeniem przez miesiąc. Najlepiej 3 razy dziennie. Po upływie półtora miesiąca procedurę powtórzyć i przeprowadzić 3-4 takie kuracje, a później w miarę potrzeb.
Efekt niesamowity. Nie wierzyłam, dopóki sama nie przekonałam się o działaniu tego środka. Po tygodniu zażywania trochę więcej zaczyna boleć, ale po 2 tygodniach buźka z radości zaczyna uśmiechać się słoneczniej.
Spróbujcie, o ile macie taką potrzebę.

Ten przepis nadesłała mi moja koleżanka z Lublina

Lek jest bardzo smaczny, więc NA ZDROWIE!

 
1 , 2
<