O zdrowiu, zdrowych produktach żywnościowych, artykuły na temat zdrowia.

Czy wiesz, co jesz?

czwartek, 24 września 2009
Sanepid: 26-letnie mięso jest dobre

Fot. Uwaga TVN

Mięso zapakowane w puszki 2,5 kg i sprowadzone do Polski w 2007 roku ma datę PRZYDATNOŚCI do spożycia do 2010 roku - poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie.
Jego odbiorcami było 12 firm produkujących żywność - wyroby garmażeryjne - na terenie Polski Południowej i centralnej. Do żadnego z Inspektorów sanitarnych nie dotarła informacja na temat zatrucia pokarmowego spożyciem spowodowanego Wyrobów garmażeryjnych, KTÓRYCH Producentami odbiorcy byli mięsa liofilizowanego.

Sanepid Dwóch zbadał zawartość puszek mięsa. Analiza mikrobiologiczna i fizykochemiczna wykazała brak chorobotwórczych zarazków i metali ciężkich w produkcie, co mogłoby dyskwalifikować żywność do spożycia.

Inspektorzy prowadzący Kontrolę u głównego importera i dystrybutora stwierdzili szereg uchybień formalnych, aw szczególności niezgłoszenie do Państwowej Inspekcji sanitarnej faktu prowadzeniu Obrotu żywnością, co z mocy prawa czyni Dziesięć obrót nielegalnym.

Wątpliwości budzi Także, jak informuje Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, sprzedawcy dokumentacja szwedzkiego, Którą polski posługiwał się importerem. Aby je rozwiać polskie Służby zwróciły Sanitarny się DO SWOICH odpowiedników w Szwecji z prośba o pilne zweryfikowanie dokumentów tych.

Na stoły mięso trafiło Polaków sprzed 26 lat (dane Produkcji - luty 1983 rok). Na ślad międzynarodowej wpadli Afery reporterzy UWAGI! Dziennikarze TVN i prestiżowej gazety szwedzkiej "Svenska Dagbladet.

Do Polski sprowadzono niemal 200 ton szwedzkiego mięsa w puszkach. Mięso wyprodukowano na poczatku lat 80-tych, w okresie zimnej wojny, na Potrzeby wojska. Oficjalnie nie miało ono prawa trafić do jakiegokolwiek Kraju jako produkt UNII EUROPEJSKIEJ, Który mogę spożywać ludzie. Ministerstwo Rolnictwa w Szwecji w umowie sprzedaży szwedzkiemu pośrednikowi wyraźnie zaznaczyło, puszki Że z wołowina i wieprzowina Mogę być użyte jako pokarm dla zwierząt.

sobota, 13 września 2008

Ten dział ma za zadanie zwrócenie uwagi na to, co jemy. Mawia się, że jesteśmy tym, co jemy. Zatem, zobaczmy, co takiego serwuje nam przemysł spozywczy:

Te filmiki są tylko wstępem. Pochodzą z programu telewizyjnego UWAGA!

Wygląda na to, że kłamstwo jest teraz wszechobecne, niestety...

http://pl.youtube.com/watch?v=m0Z_C0C59JI

http://pl.youtube.com/watch?v=BC7gijwTUXU

http://pl.youtube.com/watch?v=kJKLXqeY3lQ

http://pl.youtube.com/watch?v=x7-v4HNlIGs

 
1 , 2 , 3 , 4
<