O zdrowiu, zdrowych produktach żywnościowych, artykuły na temat zdrowia.

medycyna komórkowa

piątek, 05 czerwca 2009

Koalicja Dr Ratha w Obronie Zdrowia

 

Koalicja Dr Ratha w Obronie Zdrowia jest jedyną na świecie organizacją społeczną, powstałą z inicjatywy ludzi, dla których najwyższym celem jest powszechne prawo do zdrowia i ratowanie życia innych. Powołanie tej inicjatywy stało się możliwe dzięki przełomowym odkryciom Dr Matthiasa Ratha – lekarza, naukowca i działacza społecznego, które stwarzają realną szansę kontroli wielu chorób.

 

Celem naszej organizacji jest budowa nowego systemu opieki zdrowotnej, w którym kluczową rolę odgrywać będzie zapobieganie i eliminacja chorób, a nie zwiększanie zysków z ich istnienia i ekspansji. Ważnym elementem tego systemu jest nauka i powszechna edukacja na temat źródła chorób i sposobów ich naturalnej eliminacji. Wszystkie wygospodarowane zyski z działalności międzynarodowej Koalicji Zdrowia Dr Ratha przeznaczane są na rzecz dobroczynnej Fundacji Zdrowia, która wspiera działalność naukową i dydaktyczną, a także polityczną walkę o prawo do zdrowia dla nas wszystkich.

KLUCZOWE PODSTAWY  NASZEGO DZIAŁANIA

Nauka: Nasza działalność jest gwarantem postępu w dziedzinie naturalnej ochrony zdrowia. Koalicja wspomaga między innymi działalność Instytutu Naukowego Medycyny Komórkowej w Kalifornii, który odgrywa wiodącą rolę w badaniach nad stosowaniem synergii składników odżywczych w zapobieganiu i zwalczaniu wielu chorób chronicznych i zakaźnych. Odkrycia naukowe Dr Ratha i wyniki prac naukowców Instytutu Dr Ratha o międzynarodowej renomie potwierdzają szansę na eliminację źródeł wielu chorób przy pomocy naukowo opracowanych programów, opartych o mikroelementy i inne składniki odżywcze.

Edukacja: Podstawą naszego zdrowia jest wiedza i zrozumienie, że nasze problemy zdrowotne są wynikiem niewydolnej funkcji komórek naszego ciała na skutek długotrwałego niedoboru witamin i innych podstawowych składników odżywczych. Powszechna edukacja w dziedzinie naturalnej ochrony zdrowia jest podstawą naszego zdrowia i niezależności działania.

Naturalne zdrowie: W ramach Koalicji aktywnie budujemy podwaliny nowego systemu opieki zdrowotnej, opartego na stosowaniu skutecznych i pozbawionych działań ubocznych środków naturalnych. Naukowo opracowane i testowane zestawy witamin, mikroelementów i innych niezbędnych środków odżywczych są podstawą naszego zdrowia i eliminacji wielu chorób.

Walka o nasze prawa do zdrowia: Musimy zdać sobie sprawę, że nasze choroby są źródłem ogromnych zysków dla wielu gałęzi przemysłowych, których istnienie i dochody zależą od występowania i ekspansji chorób. Przemysł farmaceutyczny - światowy monopolista w dziedzinie zdrowia - obiecuje nam zdrowie, tymczasem jego zyski zależą od rynku chorób. Dlatego też nie jest niespodzianką, że około 80 % leków farmaceutycznych nie eliminuje przyczyn chorób, tylko w najlepszym razie ich symptomy. Ponieważ leki farmaceutyczne oparte na patentach są chemicznymi substancjami, powodują one wiele niepożądanych skutków ubocznych i stają się źródłem nowych chorób, a w związku z tym są źródłem dodatkowych zysków dla tego przemysłu. By chronić swoje interesy finansowe na skalę światową przemysł farmaceutyczny rozciąga swoje wpływy na wiele gałęzi naszego życia: medycynę, media, system ubezpieczeniowy, prawny jak również poprzez polityczne lobby.

Koalicja Dr Ratha w Obronie Zdrowia prowadzi walkę z wykorzystaniem chorób jako źródła zysku. Naszym celem jest przede wszystkim profilaktyka zdrowotna i skuteczne zwalczanie chorób, dlatego na pierwszym miejscu stawiamy badania naukowe i powszechną edukację w dziedzinie zdrowia naturalnego. Tylko dzięki naukowo opracowanym i opartym na najnowszych odkryciach w dziedzinie zdrowia naturalnego programie ochrony zdrowia możemy doświadczyć skuteczności działania i korzyści płynących z naturalnych metod.

Ten cel gwarantuje Swoim nazwiskiem i naukowymi osiągnięciami Dr Rath - założyciel Koalicji Zdrowia, ale przede wszystkim lekarz i naukowiec, który dokonał przełomu w odkryciu przyczyn wielu chorób chronicznych i zainicjował dziedzinę badań medycyny komórkowej.

Przyłącz się do nas! Wnieś Swój wkład w poprawę Twojego zdrowia i budowę zdrowszego świata dla wszystkich ludzi!

Zobacz film TUTAJ!!!!

Co to jest Medycyna Komórkowa?

 

Twórcą Medycyny Komórkowej jest Dr Matthias Rath - niemiecki lekarz i naukowiec, który dokonał przełomu w rozumieniu głównych przyczyn współczesnych chorób chronicznych, takich jak: choroby serca, cukrzyca czy osteoporoza. Dr Rath udowodnił, że większość chorób chronicznych rozwija się na skutek długotrwałego niedoboru specyficznych mikroelementów w komórkach naszego ciała i jako takim można im zapobiec.

W odróżnieniu od medycyny konwencjonalnej, która koncentruje się na funkcji organów i usuwaniu symptomów chorób, Medycyna Komórkowa otwiera szansę szeroko zakrojonej opieki zdrowotnej. Celem tej nowej gałęzi wiedzy jest wyeliminowanie chorób przez identyfikację ich źródeł (nie tylko symptomów) na poziomie najmniejszej jednostki funkcjonalnej naszego ciała – komórki. Najczęstszą przyczyną nieprawidłowej funkcji milionów komórek budujących nasze organy i cały organizm, prowadzących do zmian chorobowych, są chroniczne niedobory niezbędnych składników odżywczych takich jak: witaminy, minerały, pierwiastki śladowe, aminokwasy.

To dzięki Medycynie Komórkowej możemy zrozumieć, dlaczego choroba sercowo-naczyniowa jest w krajach uprzemysłowionych „zabójcą numer 1”. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: serce i układ naczyń krwionośnych są najbardziej mechanicznie aktywnymi organami naszego ciała. Poddawane są one nieustannie stresowi ciśnienia krwi i pompującej akcji serca, w związku z tym zużywają ogromne ilości energii biologicznej. Pracę serca można przyrównać do nieustannie pracującego silnika– najbardziej aktywnej części w samochodzie, wymagającej szczególnej pielęgnacji i regularnego uzupełniania stanu oleju. Serce i układ krążenia wymaga - podobnie jak silnik - regularnego dopływu składników odżywczych, a szczególnie mikroelementów, bez których biologiczna energia komórkowa nie może być wytworzona. Długotrwały niedobór witamin i innych składników odżywczych prowadzi do nieprawidłowej funkcji tych komórek przyśpieszając procesy starzenia naczyń krwionośnych (arterioskleroza), stanów spazmu prowadzących do nadciśnienia tętniczego i niewydolnej pracy serca.

W podobny sposób Medycyna Komórkowa potrafi zidentyfikować podłoże wielu innych chorób i eliminować ich przyczyny startując od poziomu komórkowego. Medycyna komórkowa przenosi zrozumienie chorób od symptomów i specjalizacji opartej na organach naszego ciała (kardiologia, ortopedia, laryngologia itd) do poziomu podstawowych funkcji komórki i zaspokojenia ich wymagań do optymalnej pracy.

Podstawy Medycyny Komórkowej

  • zdrowie i choroba rozstrzygają się na poziomie milionów komórek naszego ciała – najmniejszych jednostek ludzkiego organizmu.
  • Każda komórka potrzebuje odpowiedniej ilości składników odżywczych w celu zapewnienia optymalnego przebiegu procesów metabolicznych. Chroniczny niedobór mikroelementów prowadzi do upośledzonej pracy komórek.
  • Długotrwały niedobór składników odżywczych niezbędnych do optymalnego wytworzenia energii biologicznej jest najczęstszym powodem choroby sercowo-naczyniowej, ze względu na szczególnie wysokie zapotrzebowanie tego układu w bioenergię.
  • Długotrwały niedobór składników odżywczych niezbędnych do optymalnej produkcji tkanki łącznej jest częstym powodem nieprawidłowej funkcji układu kostnego i wielu innych organów, jak również rozprzestrzeniania się procesów nowotworowych kluczem do sukcesu w profilaktyce i leczeniu chorób chronicznych i nowotworowych jest optymalny dodatek niezbędnych komórkowych składników odżywczych do dziennej diety.

Zapraszam po więcej informacji. Proszę KLIKNIJ TUTAJ!!!

<