O zdrowiu, zdrowych produktach żywnościowych, artykuły na temat zdrowia.

Zdrowie w cudzych rekach

niedziela, 20 grudnia 2009

BEZ PRĄDU I OGRZEWANIA MIMO MROZU

Witold Domanik, 2009-12-19 19:35


 
Państwo Czajkowie z katowickiej dzielnicy Ligota kilka dni temu dowiedzieli się, że za prąd muszą zapłacić... 20 tysięcy złotych. Wkrótce po tym zakład energetyczny odciął dostawy. Małżeństwo 80-latków zostało więc bez elektryczności a tym samym bez ogrzewania. Oboje przekonują, że do ich instalacji musiał się podpiąć pajęczarz. Zakład tę informacje sprawdza, ale do czasu wyjaśnienia sprawy prądu włączyć nie zamierza.

Lodowate kaloryfery i wyłączony prąd to prezent świąteczny od dostawcy prądu dla małżeństwa ponad 80-letnich staruszków. - Są to ludzie, którzy nie przewidują skutków swoich decyzji. I nic ich to chyba nie obchodzi, w jakich warunkach my żyjemy. Ale to nie jest w porządku! - denerwuje się Lidia Czajka.

 

Państwo Czajkowie znaleźli się w takiej sytuacji, gdy po kilkudziesięciu latach terminowego płacenia za prąd tym razem nie zapłacili, bo ostatni rachunek opiewa na ponad dwadzieścia tysięcy złotych. - Tu nie ma żadnych sprzętów elektronicznych, niczego co by zużywało tyle energii. To by musiał być jakiś zakład produkcyjny - uważa Kuba Bartosik, wnuczek.

Małżeństwo podejrzewa, że do ich instalacji podpiął się ktoś z zewnątrz. Przedstawiciele zakładu energetycznego na takie tłumaczenia pozostają jednak głusi. - Pytałem, czy sprawdzali też okablowanie, bo przecież nikt nie musi się pod licznik podpiąć, to powiedzieli, że to nie jest w ich gestii. To jest kwestia, która podlega zarządcy budynku . To do niego należy się zwrócić! - mówi oburzony Bartosik. Tyle że w weekend trudno skontaktować się z zarządcą budynku - mówi Józef Czajka.

 

Małżeństwo prądu nie ma od piątku. Nie działają olejowe kaloryfery zasilane prądem, a temperatura w mieszkaniu wciąż się obniża! - Może być mniej więcej 17, 16 stopni, ale to jest od wczoraj dopiero nie grzane. Tak że to jest względnie powiedzmy nagrzane - stwierdza Józef Czajka.

 

Rzecznik koncernu Vattenfall obiecał wyjaśnić sprawę. Jednak do momentu emisji materiału nie przekazał żadnych informacji.

Państwo Czajkowie obawiają się, że święta przyjdzie im spędzić przy świeczce, a być może i o głodzie. - W lodówce są zakupy, które mamy na święta, w tym ryby, ale boje się zajrzeć do środka, żeby sprawdzić w jakim stanie one są - przyznaje Lidia Czajka.

- Ja już tyle w życiu przeżyłem, więc i to przeżyję - podkreśla Józef Czajka. To postawa godna pozazdroszenia, ale już nie do pozazdroszenia jest sytuacja, w jakiej staruszkowie zostali postawieni.

galeria zdjęć
Józef i Lidia Czajkowie
fot. TVS
fot. TVS
fot. TVS

 

 

 


Komentarze do materiału (4)
~sss

2009-12-20, 09:54
(89.79.251*)
Vattenfall w poprzednim okresie zawyżył mojemu ojcu odczyt aż 3-krotnie.Po prostu jakiś geniusz źle odczytał stan i na tej podstawie wystawiono błędną fakturę. Nagle zrobiła się niedopłata 2000 zł. Oczywiście, nasza interwencja była natychmiastowa,a Vattenfall nie miał innego wyjścia jak skorygowanie odczytu. Najgorsze, że nikogo nie źdzwiwiła nieprawidłowość i tak wysoka niedopłata u kogoś,kto od wielu lat ma faktury na tym samym poziomie. Co najgorsze, tak drastyczna różnica dotyczyła 3 miesięcy odczytu - od sty-kwietnia. Okres kwi-gru (w ten sposób odczytywali,bo zmieniłą się cena energii),był,na dotychczasowym poziomie.

~Elżbieta

2009-12-19, 23:20
(89.77.239.*)
mojej 90-letniej cioci przydarzyło się dokładnie to samo, tyle tylko że chodziło o kwotę 10 000. ale Vattenfall nie chciał słyszeć o tym by nie zapłacić rachunku. Nawet zapewnienia że nie byłaby w stanie zużyć tyle prądu. Dopiero jak zainterweniowała cała rodzina, firma łaskawie wzięła licznik do sprawdzenia , okazało się że był popsuty!!! Może Ci Państwo mają podobną sytuację albo może ktoś podpiął się do nich W każdym bądź razie współczuję im.

~Saba36

2009-12-19, 21:45
(83.220.120.*)
jestem oburzona zachowaniem Vatenfalla poprostu skandal to powinien byc priorytet aby takie sprawy załatwiac od ręki , bo ci co rzeczywiście kradną prąd sa w tym kraju bezkarni....

~24451

2009-12-19, 20:33
(83.4.208.*)
patrze na ten licznik na zdjeciu przeciez to najwieksze gó..o nieraz te liczniki popelnialy błedy
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVS Sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najpopularniejsze materiały
Ostatnie 24 godziny
<